wtorek, 1 kwietnia 2014

,,Ever After High. Księga Legend" - nowa seria Bukowego Lasu.

Jeszcze nie wiecie, ale Wydawnictwo Bukowy Las został również Partnerem Blogowego WOW. Więcej zdradzać Wam nie będę, co z tego wynika, ale dziś zaprezentują Wam najnowszą serię, jaka będzie miała swoją premierę 21 maja.


Shannon Hale
Ever After High. Księga Legend
Ever After High. The Storybook of Legends
z angielskiego przeł. Ewa Pater

Co roku podczas Dnia Dziedzictwa uczniowie zaczarowanej szkoły Ever After High składają podpisy w Księdze Legend, przyrzekając tym samym podążać drogą wytyczoną przez poprzednie pokolenia Królewien Śnieżek, Książąt na Białych Koniach i Kopciuszków. Wierzą, że odmowa udziału w ceremonii oznacza, że ich baśnie obrócą się w pył – a oni wraz z nimi.

Raven Queen nie jest tego taka pewna. Jest córką Złej Królowej i celem jej życia ma być wręczenie zatrutego jabłka córce Śnieżki. W sercu dziewczyny płonie bunt. Jedno wie na pewno: Zło nie jest w jej stylu.

Z kolei Apple White, córka słynnej „najpiękniejszej w świecie”, wprost nie może się doczekać Dnia Dziedzictwa. Uroczystość przypieczętuje bowiem jej przyszłe Szczęśliwe Zakończenie. Los dziewczyny jest jednak nierozerwalnie spleciony z losem Raven, a jeśli niepokorna rówieśnica nie podpisze Księgi Legend, wówczas obie bohaterki czeka... no właśnie?
ZAKOŃCZENIE TO DOPIERO POCZĄTEK…

Nowa seria książek nawiązująca do klasycznych baśni, które wszyscy znają i kochają, w nowym ujęciu i z nieco innym, uwspółcześnionym przesłaniem
Książkom będą towarzyszyć lalki i animowane filmiki
W świecie Ever After High, w przeciwieństwie do tradycyjnych baśni, istnieje możliwość zmiany swojego przeznaczenia i samodzielnego decydowania o swoim losie, czyli możliwość wyboru roli
Estetyka pięknej, magicznej baśni, pełnej zaczarowanych zamków, czarodziejskich atrybutów i postaci kryjących wiele zagadek
Bohaterki to dziewczyny z krwi i kości, niepozbawione wad i lubiące się bawić; czytelniczka może się z nimi utożsamić

Data publikacji: 21 maja 2014
Cena det.: 34,90 zł (brosz.), 39,90 zł (tw.)
Format: 140 x 205 mm
Liczba stron: 320
Oprawa: broszurowa ze skrzydełkami i twarda
Gatunek: literatura dziecięca

Shannon Hale, autorka bestsellerów „New York Times'a”, już w wieku dziesięciu lat znała swoje przeznaczenie: miała zostać pisarką. Wrażenia z niezliczonych dziecięcych wypraw w baśniowe światy znalazły wyraz w jej zaczarowanych powieściach, takich jak: The Goose Girl, Book of a Thousand Days, Rapunzel's Revenge czy laureatka i nagrody Newbery Akademia Księżniczek, wydana również w Polsce. Wespół z dzielnym i szarmanckim pisarzem Deanem Hale'em Shannon stała się współautorką czwórki czarujących dzieci, którym wolno samodzielnie odkrywać swoje przeznaczenie. Pod jednym warunkiem: mają leżeć w łóżkach o wyznaczonej porze.Informacja prasowa.

Uczestniczki Blogowego WOW otrzymają lalki ufundowane przez firmę Mattel.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz