środa, 21 maja 2014

Wspieramy!

Blogowe WOW ma na celu także pomoc potrzebującym dzieciom. Dziękujemy, że nie jesteście obojętni!


FRANEK

Franio jest niemal pięcioletnim chłopcem, który ciągle zmaga się ze skutkami wcześniactwa. Początek jego życia był niezwykle trudny i pozostawił trwały ślad na chłopczyku. Franuś wymaga wielospecjalistycznej rehabilitacji - pracuje z logopedą ( wada słuchu ), psychologiem i pedagogami specjalnymi ( autyzm ), rehabilitantem i terapeutą SI ( zaburzenia merytoryki małej i dużej, zaburzona sensoryka ), ma także zajęcia z hipoterapii. Chłopczyk nadal wymaga także leczenia oraz wyjazdów na turnusy terapeutyczne. 
Mimo wszelkich przeszkód na swojej drodze i czarnych scenariuszy kreślonych początkowo przez lekarzy, ten mały dzielniacha pokonuje kolejne przeszkody, jest szczęśliwym dzieckiem i ogromną radością dla swoich rodziców i siostry.

NIKOLA

Obecnie Nikolka jest w domu przez pół roku na chemii podtrzymującej. Jedyne koszty to co tygodniowe dojazdy do Poradni onkologicznej w Bydgoszczy, a dalsze leczenie to wyjazd za granicę na anty DG2 co kosztuje ok. 500 tys.

BASIA

Basia kilka dni temu skończyła dziewiętnaście miesięcy. Niestety,pomimo swoich 19-tu miesięcy ma zacznie opóźniony rozwój psychoruchowy i jest w pełni uzależniona od pomocy osób trzecich- nie mówi, nie chodzi, nie raczkuje, nie pełza, nie umie zmieniać pozycji. Pomimo tego jest pełnym życia dzieckiem, które z dnia na dzień robi coraz to większe postępy. Basia pięknie siedzi, a dzięki intensywnej rehabilitacji logopedycznej zaczęła nam dużo gaworzyć.  Do trzynastego miesiąca życia Basia rehabilitowana była metodą Vojty i metodą Bobath. 
Kilka miesięcy temu zdecydowaliśmy się na pracę z Basią nową, bardzo intensywną metodą Domana, wymagającą podczas ćwiczeń udziału dwóch osób. Dzięki nowej metodzie ćwiczeń, Basi znacząco poprawiła się kondycja. Postawiona, pięknie przyjmuje pozycję czworaczą , buja się w niej, przenosi ciężar ciała z rączki na rączkę, a wsparta na łokciach (w pozycji "pół-czworaczej")- potrafi wyciągnąć rączki do przodu po zabawkę.
Basia z dnia na dzień, robi też coraz większe w pełzaniu- leżąc na brzuszku i chcąc sięgnąć po zabawkę, potrafi się odepchnąć do przodu. Dzięki metodzie Domana Basia bardzo poprawiła się oddechowo i już od czterech miesięcy nie wymaga stałej tlenoterapii, co jest dla nas wielkim szczęściem!!! (w ciągu dnia wymaga jedynie częściowej podaży tlenu). Ze względu na bezdechy, których doświadczyła do piątego miesiąca życia, Basia w dalszym ciągu wymaga monitorowania saturacji hemoglobiny we krwi przy pomocy pulsoksymetru. Basia wymaga też systematycznego odsysania wydzieliny z górnych dróg oddechowych i codziennych nebulizacji .
Od dwóch miesięcy zakładane ma na nóżki specjalne buciki ortopedyczne, wymagające wymiany wraz z wiekiem (koszt 2 800 zł-800 zł refundacja NFZ). Od dwóch miesięcy Basia jest również pionizowania (koszt pionizatora- 7 800 zł, 3 200-refundacja NFZ, również wymagający wymiany wraz z wiekiem dziecka).
Od dwóch miesięcy Basia korzysta z zajęć rehabilitacji w wodzie- Aquaterapii.  Miesięczne wydatki na Basi rehabilitację oscylują w granicach 1 500-2 000 zł. W najbliższym czasie chcielibyśmy zabrać Basię na turnus rehabilitacyjny (koszt turnusu to ok. 5-7 tys. zł) oraz rozpocząć z Basią terapię z integracji sensorycznej oraz dogoterapii.

DZIĘKUJEMY!!!

1 komentarz: