poniedziałek, 22 września 2014

Nasza Księgarnia miło zaskakuje uczestniczki WOW.

Jedną z prelegentów na Blogowym WOW będzie przedstawicielka Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Niezmiernie miło zaskoczył nas fakt, że Wydawnictwo przekaże aż po 2 książki dla każdej uczestniczki. Dziękujemy bardzo!


Każda z nas otrzyma książkę pt. ,,Wieczna wiosna" Katarzyny Zyskowskiej-Ignaciak. Muszę się Wam przyznać, że już ją przeczytałam i jest fenomenalna!

Łucja, pozornie już pogodzona z brakiem miłości w swoim małżeństwie, żyje w odrętwieniu u boku Marka, znanego lekarza. Jej dzieci są dorosłe, czas studiów na Akademii Sztuk Pięknych to tylko niewyraźne, zabarwione nostalgią wspomnienie. Ten poukładany świat, w którym nie ma miejsca ani na wielki ból, ani na wielką namiętność, pewnego dnia rozsypuje się niczym domek z kart. Łucja dowiaduje się, że ma raka. Czy to możliwe, aby ta wiadomość mogła jej zwrócić dawno utraconą radość życia?    

Do wyboru były natomiast

,,52 tygodnie" Ludmiły Piaseckiej. Może i Was ta książka zainspiruje do zmian? Wśród naszych uczestniczek przeważająca większość poprosiła właśnie o nią.

Życie Majki jest całkiem udane, ale wkradła się w nie rutyna. Kobieta postanawia więc coś z tym zrobić. Zaczyna od… zamrożenia portfela na cały tydzień, co dla zakupoholiczki jest naprawdę dużym wyzwaniem. A to dopiero początek zmian, które mają poprawić jakość jej życia…
Mogą się one stać inspiracją także dla czytelniczek, które pragną czegoś więcej, niż tylko bycia trybikiem w mechanizmie codzienności.


Ja osobiście zdecydowałam się na ,,Wspomnienia w kolorze sepii" Anny J.Szepielak. Tło wojenne zdecydowanie do mnie przemawia. Ciekawa jestem, jak nam się spodoba.

W ostatnim czasie Joannie nie powodziło się najlepiej: choroba ojca, utrata pracy, rozstanie z narzeczonym i dziwne, regularnie powracające sny... Życie w małym miasteczku nad Czarnym Potokiem, gdzie wszyscy się znają, też nie zawsze jest proste. Mimo to kobieta każdego dnia stara się udowodnić sobie i światu, że doskonale nad wszystkim panuje. 

Jedyną rzeczą, jakiej pragnie, jest spokój. Spokój, który próbuje zburzyć pewien tajemniczy Filip... 

Sposobem na oderwanie się od codziennych problemów jest nowa pasja Joanny. Tworząc drzewo genealogiczne i przeglądając pamiątki rodzinne, trafia ona na starą fotografię babci urodzonej we Lwowie. To fascynujące odkrycie stanie się początkiem nostalgicznej podróży w rodzinną przeszłość. Będzie w niej wszystko: wojna, miłość, zdrada, szczęście, tragedie i cudowne ocalenia... 

Czy Joanna odnajdzie w sobie siłę babek i prababek, żeby na nowo uwierzyć w istnienie szczęścia i dać szansę rodzącemu się uczuciu? 

"Wspomnienia w kolorze sepii" to opowieść o sile rodzinnych i przyjacielskich więzi oraz o ludzkich losach, które bezlitośnie gmatwa wielka historia świata. Czytelnik będzie je śledził w dwóch prowadzonych równolegle wątkach: współczesnym i historycznym.

Dziękujemy serdecznie i do zobaczenia już za 12 dni!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz