sobota, 3 stycznia 2015

Książki od Wydawnictwa Ovo.

Również Wydawnictwo Ovo postanowiło przekazać 3 książeczki na 3 Blogowe WOW. Dziękujemy bardzo.W każdym z nas pozostają dobre wspomnienia z dzieciństwa, związane z ulubionymi piosenkami, wierszykami, niezwykłymi historiami, które rozbudzały naszą ciekawość.
Niesamowite jest to, jak z upływem lat po przeczytaniu jednego wersu pamiętamy nagle całe linijki tekstów.
Zdziwiona Wrona i inne wiersze” jest wynikiem  ponownego obcowania autorki (Agata Majdzik) ze światem dziecięcym. Poezja znana od najmłodszych lat, stale obecna, stała się poniekąd inspiracją chociażby do wiersza o ozdóbkach choinkowych, które - jak na straganie Jana Brzechwy - czubią się między sobą. A kto się czubi, ten się lubi…
Całości dopełniają piękne, oryginalne ilustracje, o które Autorka poprosiła Natalię - swoją przyjaciółkę jeszcze z dziecięcych lat.
Pełna zabawnych rymów i morałów „Zdziwiona Wrona” jest idealnym prezentem na urodziny, pod choinkę - jak i po prostu - bez okazji.


Wakacje z Lawendynką” napisała Justyna Bajda, wykładowczyni z Uniwersytetu Wrocławskiego, filolożka i historyczka sztuki, autorka wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych. „Wakacje z Lawendynką” są jej debiutem literackim napisanym z myślą nie tylko o przedszkolakach.
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 50
Oprawa: twarda
Książeczka została pięknie zilustrowana przez znaną wrocławską graficzkę i ilustratorkę książek dla dzieci Katarzynę Kołodziej.


Ta książeczka jest wyjątkowa, bo zilustrowały ją… trzebnickie przedszkolaki. Autorka wierszy, Julianna Michorczyk od lat pracuje z maluchami i jak mało kto potrafi trafić do dziecięcej wyobraźni.
Rysunki dzieci są tu traktowane nie tylko jako dodatek do wiersza, ale jako równoprawny środek wyrazu.

Jeszcze raz dziękujemy!


1 komentarz: